New Mags | 100 Years of Bentley - Bolighuset Werenberg

New Mags | 100 Years of Bentley

Tilføj til ønskeliste
Leveringsoplysninger
 • Leveringstid:


  • Er varen på lager, men leveringstiden længere end 6 hverdage, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Ved ordreproducerede produkter kan leveringstiden være...
  • Er varen på lager, men leveringstiden længere end 6 hverdage, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Ved ordreproducerede produkter kan leveringstiden være mellem 2-12 uger. Hvis dette er tilfældet, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Er varen ikke på lager, kontakter vi dig hurtigst muligt.

100 Years of Bentley

Med over 200 billeder, mange fra klubbens arkiver - nogle af dem aldrig set på print før, kommer den smukke bog, 100 Years of Bentley, omkring hele historien om Bentley. Lige fra W.O. Bentleys unge dage som jernbaneteknikker, hvor han første gang forsøgte sig med at modificere de franske DFP biler og til firmaets første væddeløbsbedrifter - heriblandt Bentleys sejre i de tidlige Le Mans løb.

Fremtidens biler

Bogen informerer om Bentleys opblomstring i 1980'erne og den fornyede fremdrift, da brandet i 1998 bliver opkøbt af Volkswagen Group. Historien om Bentley brandet følges til døren, idet også modellerne bygget til det 21. århundrede indgår i bogen sammen med elektrificeringen, som er lige rundt om hjørnet.

Gaven til bilentusiasten

Kender du én, der interesserer sig for biler, motorer, fart over feltet og racerløb som for eksempel Le Mans? Så tøv ikke med at forære denne bog i gave til vedkommende! Bogen opsummerer interessante historier ved brug af imponerende billeder af virkeligt fede bilmodeller med mere. Der er lagt i ovnen til spændende læsning og gode samtaler. Giv den for eksempel til manden i dit liv og se ham lyse op, når han sidder der med bogen i hænderne.
Produktdetaljer
Model Hardcover
Farve Grå
Mål 25,5 x 2,3 x 31 cm
Tykkelse 240 sider
Forfatter Andrew Noakes
Tema Motorsport | Biler | Le Mans
Sprog Engelsk
 

100 Years of Bentley

Med over 200 billeder, mange fra klubbens arkiver - nogle af dem aldrig set på print før, kommer den smukke bog, 100 Years of Bentley, omkring hele historien om Bentley. Lige fra W.O. Bentleys unge dage som jernbaneteknikker, hvor han første gang forsøgte sig med at modificere de franske DFP biler og til firmaets første væddeløbsbedrifter - heriblandt Bentleys sejre i de tidlige Le Mans løb.

Fremtidens biler

Bogen informerer om Bentleys opblomstring i 1980'erne og den fornyede fremdrift, da brandet i 1998 bliver opkøbt af Volkswagen Group. Historien om Bentley brandet følges til døren, idet også modellerne bygget til det 21. århundrede indgår i bogen sammen med elektrificeringen, som er lige rundt om hjørnet.

Gaven til bilentusiasten

Kender du én, der interesserer sig for biler, motorer, fart over feltet og racerløb som for eksempel Le Mans? Så tøv ikke med at forære denne bog i gave til vedkommende! Bogen opsummerer interessante historier ved brug af imponerende billeder af virkeligt fede bilmodeller med mere. Der er lagt i ovnen til spændende læsning og gode samtaler. Giv den for eksempel til manden i dit liv og se ham lyse op, når han sidder der med bogen i hænderne.

Produktdetaljer

Model Hardcover
Farve Grå
Mål 25,5 x 2,3 x 31 cm
Tykkelse 240 sider
Forfatter Andrew Noakes
Tema Motorsport | Biler | Le Mans
Sprog Engelsk

New Mags

Har du spørgsmål til dette produkt?

Send forespørgsel vedr. dette produkt og få svar på mail eller telefon
Send forespørgsel

Send en forespørgsel vedr. dette produkt

New Mags | 100 Years of Bentley New Mags | 100 Years of Bentley

Ved at indsende denne formular accepterer jeg, at de indtastede data bruges til at svare på min anmodning om information om produkter og tjenester.

Product successfully added to the product comparison!