Gå til produktoplysninger Flere Varianter
1 af 5

Oaklings

Oaklings | Asta Børnebord

Oaklings | Asta Børnebord

Normalpris 3.995 kr.
Normalpris Udsalgspris 3.995 kr.
Prismatch
Tryk her
inkl. moms
Beregn Finansiering
Leveringsoplysninger

Leveringstid:

  • Er varen på lager, men leveringstiden længere end 6 hverdage, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Ved ordreproducerede produkter kan leveringstiden være mellem 2-12 uger. Hvis dette er tilfældet, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Er varen ikke på lager, kontakter vi dig hurtigst muligt.
  • Spar 10% på dit køb*

    Tilmeld dig vores nyhedsbrev her

    Se komplette oplysninger

    Børnebord i smukt minimalistisk design

    Børnebordet Asta er designet af Nina Bruun i 2023. Bordet kan både fungere som et fritstående bord til leg og aktivitet eller som et lille skrivebord op mod en væg.

    Asta Børnebordet er skabt som en del af et lille møbelsæt sammen med Storm Børnestolen. Det smukke genkendelige silhouet fra stolens ben går igen på bordet og skaber dermed en smuk elegance i sættet. Bordhøjden gør at bordets overflade smukt flugter med armlænet fra Storm børnestolen.

    Som ved de øvrige møbler, har bordet et smukt laserskåret logo på undersiden med produktionstidspunktet. Bordet har smukt afrundede kanter, som både giver et raffineret look samtidig med at man undgår skarpe kanter, som barnet kan slå sig på.

    Asta Børnebordet er udført i massiv europæisk eg tilført en smuk mat lak, som gør bordet nemt at aftørre efter brug. Bordet tåler ikke stærke rengøringsmidler med kemikalier i, da det med tiden kan opløse lakken og blotte træet.

    Produktdetaljer

    Model
    Højde (cm)
    Dybde
    Bredde (cm)
    Materialer
    Varianter
    OBS!
    Produktinfo

    Har du spørgsmål til produktet?

    Send os dit spørgsmål, så svarer vi hurtigst muligt på mail eller telefon.

    Oaklings

    Oaklings blev stiftet i 2020 af Anja Pajor og er et dansk brand. Oaklings kom til verden med ønsket om, at arbejde i dybden og skabe smukke produkter ud fra en lang dansk designtradition. Med fokus på gamle håndværkstraditioner, samt materiale og æstetik, blev Oaklings skabt. Herfra vil du finde møbler i naturmaterialer, til de mindste i husstanden som vil kunne bruges gennem mange generationer.